بزرگترین بانک تحقیقات و مقالات آماده کشور در فورمت وورد و قابل ویرایش

دانلود تحقیق آماده با موضوع فمينيسم از شعار تا واقعيت - 14 صفحه ورد

دانلود تحقیق آماده با موضوع فمينيسم از شعار تا واقعيت -  14 صفحه ورد

 

 

 

 

 

مقدمه‏

رويكرد اساسى مخالفان انقلاب اسلامى از فاز مبارزه سياسى به مبارزه فرهنگى، تابع قواعد و منطق رفتارى، سياسى و امنيتى مختص به خود مى‏باشد. بى‏شك به بن‏بست رسيدن انواع اقدامات در تقابل با انقلاب، تثبيت پايه‏هاى نظام، ماهيت دينى و فرهنگى نظام و همچنين با توجه به اينكه محيط فرهنگى جامعه، احتمالاً عميق‏ترين، پردامنه‏ترين و بلندمدت‏ترين تأثير را بر رفتار اكثر اعضاى جامعه مى‏گذارد، مخالفان را ناگزير به اين رويكرد نموده است.

انواع تهديدات فرهنگى‏

تهديدات فرهنگى دشمن به دو گرايش يا بخش تقسيم مى‏شوند:

1- بخشى همانند ابتذال اخلاقى، ماهواره، قالب‏هاى نوشتارى و ... جنبه صورى و ظاهرى دارند و عمدتاً به صورت تظاهرات ضد اخلاقى و فرهنگى ظهور مى‏نمايند.

2- بخش ديگر همانند ترديدفكنى در مبانى دينى و ارزشى، تخطئه آئين و سنت دينى، ليبراليزه كردن دين و ... جنبه محتوايى و فكرى دارد. از آنجايى كه اين نوع تهديد ديرياب، نامحسوس و پيچيده و مخرب مى‏باشد، ضرورت و اولويت بيشترى براى بررسى و مطالعه پيدا مى‏كنند. بنابراين، شناخت جريانات رايج فكرى و مكاتب علمى و فلسفى غرب و تأثير آنها بر فرهنگ خودى از نقطه نظر بررسى تهديدات فرهنگى يك ضرورت اجتناب‏ناپذير امنيتى محسوب مى‏گردد.

بر اساس چنين ضرورتى طرح سلسله مباحثى تحت عنوان «مسئله‏شناسى فرهنگى» بايستى در دستور فعاليت‏هاى فرهنگى و اطلاع‏رسانى قرار گيرد. هدف از بررسى مسائلى نظير: «تساهل دينى»، «پلوراليسيم دينى»، «سكولاريسم»، «تهاجم از طريق ترجمه»، «همگرايى تئورى‏هاى جديد جهانى»، «بررسى

جريانات روشنفكرى»، و ... صرفاً در باب مفهوم‏شناسى نيست، بلكه غرض اين است كه پايگاهها و خاستگاههاى فكرى جريان‏هاى تهديدكننده را مورد تحليل و بررسى قرار داده تا تبعات و تأثيرات مخرب آن بر فرهنگ خودى، بازنمايى گردد.

در اين راستا «فمينيسم» نيز، از سلسله مباحث مسئله‏شناسى فرهنگى است كه در اين نوشتار به آن پرداخته مى‏شود. اما چرا زن‏گرايى به اين مرحله افراطى رسيده است، به مرحله‏اى كه در كشورهاى خارجى به صورت جنبش‏هاى مبارزاتى در برابر ساختار اجتماعى و سياسى انسجام يافته است و در داخل نيز هر از چندگاه، در محافل مختلف مطرح مى‏گردد، سؤالى است كه پاسخ آن را همان طور كه مقام معظم رهبرى فرمودند بايد در طول تاريخ جستجو نمود و قطعاً راه حل منطقى و اسلامى براى آن وجود دارد.

تعاريف فمينيسم‏

فمينيسم (Feminism) در معناى لغوى، به طرفدارى از حقوق سياسى - اجتماعى زن اطلاق مى‏شود. «روزالينودلمار» يكى

برای خرید کل تحقیق ازلینک زیر استفاده کنید

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
famenesm_1826155_6346.zip19k